Schema för försäsongen inför SHL och Hockeyallsvenskan 2018

Schema för försäsongen inför SHL och Hockeyallsvenskan 2018
Publicerad: mån 6 aug 2018 | Uppdaterad: mån 6 aug 2018

Här kommer schemat för försäsongen 2018

Semestern är för de allra flesta nu över och även om det kanske kan kännas lite jobbigt att återigen gå tillbaka till vardagen så finns det en hel del saker att se fram emot. En av dem är att vi går med raska steg mot en ny säsong i SHL och Hockeyallsvenskan, innan dess ska det dock spelas en hel drös med försäsongsmatcher och här nedan finner du dem alla, inklusive matcher i Champions Hockey League.

Tisdag 7 augusti
Vita Hästen – Linköping

Onsdag 8 augusti
Frölunda – Växjö (Varberg)

Torsdag 9 augusti
Almtuna – Djurgården
BIK Karlskoga – Örebro

Fredag 10 augusti
Huddinge – Djurgården
Oskarshamn – Kalmar
Södertälje – Vita Hästen (Åkers)

Lördag 11 augusti
Sheffield – Leksand

Söndag 12 augusti
Sheffield – Leksand
Tisdag 14 augusti
BIK Karlskoga – Vita Hästen (Kristinehamn)
Björklöven – Skellefteå
Malmö – Pantern (Limhamn)
Timrå – MoDo

Onsdag 15 augusti
Brynäs – Djurgården (Tierp)
Södertälje – Västervik
Tingsryd – Kalmar
Västerås – Almtuna

Torsdag 16 augusti
Frölunda – HV71 (Kungsbacka)
Luleå – Kärpät (Kalix)
Malmö – Linköping (Tyringe)
Mora – Leksand (Älvdalen)
Rögle – Örebro (Köln)
Sport Vasa – Björklöven

Fredag 17 augusti
Karlskrona – Kallinge/Ronneby
Langnau – Örebro (Köln)
Linköping – Växjö (Halmstad)
Oskarshamn – Västervik
Ässät – Björklöven (Vasa)

Lördag 18 augusti
AIK – Brynäs
HV71 – Färjestad
Köln – Örebro
Langnau – Rögle (Köln)
Sheffield – Timrå
Växjö – Linköping

Söndag 19 augusti
Köln – Rögle
Sheffield – Timrå

Tisdag 21 augusti
BIK Karlskoga – Södertälje
Kallinge/Ronneby – Tingsryd

Onsdag 22 augusti
Almtuna – Timrå
Kalpa – Karlskrona
Pantern – Västervik
Skellefteå – Luleå

Torsdag 23 augusti
Almtuna – Södertälje
Brynäs – Mora (Hofors)
Frölunda – Leksand (Strömstad)
Linköping – Djurgården
TPS Åbo – Växjö (Lohja)

Fredag 24 augusti
Frölunda – Färjestad (Strömstad)
Oskarshamn – Pantern
Peliitat – Karlskrona
Rögle – HV71 (Helsingborg)
Tappara – Växjö (Lohja)

Lördag 25 augusti
Leksand – Färjestad (Strömstad)
MoDo – Björklöven
Visby – BIK Karlskoga

Tisdag 28 augusti
Lausanne – Luleå (Yverdon)
Skellefteå – MoDo (Strömsund)
Örebro – Färjestad (Lindesberg)
Västerås – Tingsryd

Onsdag 29 augusti
AIK – Vita Hästen (Åkersberga)
Pelicans – HV71

Torsdag 30 augusti
Geneve – Luleå (Yverdon)
Leksand – Tingsryd (Säter)
Rögle – Linköping
Timrå – Mora (Sundsvall)
CHL: Växjö – Bern
CHL: Wien – Frölunda

Fredag 31 augusti
Färjestad – Brynäs (Karlskoga)
MoDo – Mora (Sundsvall)
Pantern – Almtuna
Timrå – Björklöven (Sundsvall)
Västervik – Tranås
Västerås – Södertälje
CHL: Bolzano – Skellefteå
CHL: Malmö – Minsk
CHL: Trinec – Djurgården

Lördag 1 september
BIK Karlskoga – Stjernen
Björklöven – Mora (Sundsvall)
Fribourg – Luleå (Yverdon)
HPK – HV71
Rödovre – Almtuna
Timrå – MoDo (Sundsvall)
Västervik – Vimmerby
CHL: Växjö – Salzburg
CHL: Zürich – Frölunda

Söndag 2 september
Vita Hästen – Sparta Sarpsborg
CHL: Malmö – TPS Åbo
CHL: Storhamar – Djurgården
CHL: Tychy – Skellefteå

Tisdag 4 september
Karlskrona – Västervik
Linköping – Örebro

Onsdag 5 september
Boden – Timrå

Torsdag 6 september
Linköping – Färjestad (Mjölby)
Luleå – Timrå
Mora – Brynäs (Borlänge)
Rögle – Tingsryd (Tyringe)
Södertälje – AIK
Vita Hästen – Västervik
Örebro – HV71 (Arboga)
CHL: Bern – Växjö
CHL: Frölunda – Zürich
CHL: Minsk – Malmö
CHL: Skellefteå – Tychy

Fredag 7 september
BIK Karlskoga – Mariestad
Kallinge/Ronneby – Karlskrona
Kristianstad – Oskarshamn
Leksand – Västerås (Södertälje)
CHL: Djurgården – Trinec

Lördag 8 september
AIK – Västerås (Södertälje)
Oskarshamn – Karlskrona (Kristianstad)
Södertälje – Leksand
CHL: Frölunda – Wien
CHL: Salzburg – Växjö
CHL: Skellefteå – Bolzano
CHL: TPS Åbo – Malmö

Söndag 9 september
HV71 – Rögle (HV-dagen)
Kallinge/Ronneby – Oskarshamn (Kristianstad)
Kristianstad – Karlskrona
Leksand – AIK (Södertälje)
Rögle – Tingsryd
Södertälje – Västerås
CHL: Djurgården – Storhamar

Tisdag 11 september
Brynäs – Timrå (Hudiksvall)
Färjestad – Mora (Hagfors)
Luleå – Björklöven
Rögle – Karlskrona

Torsdag 13 september
MoDo – Örnsköldsvik
Vita Hästen – AIK
Vännäs – Björklöven

Fredag 14 september
Almtuna – Västerås
Södertälje – BIK Karlskoga
Västervik – Pantern

Lördag 15 september
Tingsryd – Oskarshamn

Söndag 16 september
Karlskrona – Pantern
8 500 kr bonus
75 Free spins

Senaste nytt i bloggen

Alla casinonyheter

CasinoFeber.se är en obunden jämförelsesajt för casinon på nätet. Informationen på sajten är ämnad för underhållning och utbildning. Tredje part kan ändra eller avbryta bonusar/erbjudanden och CasinoFeber kan ej hållas ansvariga för felaktig information. Var vänlig läs regler och villkor hos respektive casino innan du registrerar dig eller tackar ja till en bonus.

Copyright © 2018 CasinoFeber